Barcelona w 4K dzięki Panasonic LX100

Przy okazji wyjazdu do Barcelony wziąłem ze sobą dwa aparaty fotograficzne, które testuję. Jednym z nich był Panasonic LX100, którego recenzja niebawem powstanie. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych aparatów kompaktowych obecnie dostępnych na rynku. Panasonic jest szczególnie mocny w wideo, więc postanowiłem wykorzystać tę cechę, nagrywając trochę materiału 4K. Wnioski narzucają się same.

Jakość wideo 4K robi wrażenie i nie bardzo rozumiem dość liczne głosy, że to jedynie marketing. Owszem, dostępność filmów i telewizji w 4K zapewne będzie w opłakanym stanie jeszcze przez lata. Nie da się jednak zaprzeczyć, że jakość nagrań 4K to ogromny krok naprzód, nawet jeżeli oglądamy materiał 4K na monitorze czy telewizorze Full HD. Różnica jest większa niż w przypadku przejścia z 720p na 1080p, co nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem – 4K to cztery razy więcej pikseli niż Full HD, podczas gdy Full HD to niecałe dwa razy więcej pikseli niż HD.

Więcej szczegółów technicznych podam w recenzji samego aparatu, tym czasem jestem ciekaw Waszej opinii na temat tego materiału. Czekam na komentarze :)