luty 2015

Jak stworzyć i przywrócić obraz systemu Windows 8

Obraz systemu operacyjnego to bardzo przydatna rzecz. Potrafi szybko postawić nasz komputer na nogi, gdy system się posypie, wraz ze wszystkimi zainstalowanymi aplikacjami. Pozwala również dramatycznie skrócić czas reinstalacji systemu. Co ciekawe, nie trzeba mieć do tego celu specjalnego oprogramowania, wystarczy funkcja wbudowana w system Windows.

Czytaj dalej…

Time lapse zachodu słońca przypomniał mi czemu tęsknię za GoPro

Znalazłem na dysku ostatni materiał stworzony za pomocą GoPro Hero 2 i przypomniał mi, czemu GoPro było fajne. Materiał był ostatni, bowiem następnego dnia, podczas żeglowania na jeziorze, kamera odczepiła się od żaglówki i utonęła. Parę miesięcy później zaopatrzyłem się w kamerę Sony HDR-AS15 – pierwszy model kamery sportowej tego producenta. Obecnie waham się, który model kamery powinienem wybrać jako następny.

Czytaj dalej…

DJI, najbardziej znany producent dronów, dołącza do grupy micro 4/3 – drony z wymienną optyką?

Pojawiła się krótka, aczkolwiek bardzo interesująca informacja, że DJI, jeden z najbardziej znanych producentów dronów, wraz z dwiema innymi firmami, dołączył do grupy firm wspierających standard micro 4/3. Oficjalnie nic więcej nie wiadomo, ale można się domyślać jaki kierunek chce obrać DJI w produkcji swoich dronów fabrycznie wyposażonych w aparaty fotograficzne, wraz z bezprzewodową transmisją obrazu.

Czytaj dalej…

Tani rower elektryczny podbija Indiegogo zbierając w ciągu kilku dni kwtoę 3 mln $

Wszyscy lubimy czytać i oglądać materiały o najnowszej, najlepszej, kosmicznej technologii. To rozbudza wyobraźnie. Nie znaczy jednak, że takie projekty się najlepiej sprzedają. Tutaj przodują zazwyczaj rozwiązania niedrogie, a więc dostępne, proste, ale z powodu tej prostoty solidne. Wydaje się, że tymi właśnie cechami Storm Electric Bike podbił serca ludzi, zbierając przeszło trzy miliony dolarów w ciągu kilku dni, co stanowi 4238% wymaganych 75 tysięcy. Cześć z tych pieniędzy twórcy chcą przeznaczyć na cele charytatywne.

Czytaj dalej…

Oto pierwszy smartwatch – ma 21 lat i obsługuje bezprzewodową transmisję danych

Historia inteligentnych zegarków jest dłuższa, niż część osób przypuszcza. Mam na myśli zegarki, które potrafią synchronizować dane z komputerem, a nie takie, które miały małą klawiaturkę i wbudowany kalkulator. Pierwszy taki sprzęt powstał przy współpracy producenta zegarków Timex oraz Microsoftu w 1994 roku, ma już więc aż 21 lat. Co ciekawe, mimo, że komunikacja Bluetooth dopiero raczkowała, zegarek poradził sobie bez niej, aby komunikować się bezprzewodowo z komputerem, w czasach Windows 98. Robi wrażenie?

Czytaj dalej…

Microsoft ICE 2 – składaj panoramy z setek zdjęć, a nawet z materiałów wideo

Microsoft może niektórym kojarzyć się z wielką, nieruchawa korporacją (to powinno ulec zmianie po ostatniej konferencji z udziałem HoloLens), ale ma on również bardzo fajny oddział, istniejący od prawie 25 lat, który nazywa się Microsoft Reserch. Pracuje tam ponad 1000 inżynierów i tam powstają najfajniejsze technologie. Właśnie tam powstał jeden z najlepszych programów do składania panoram z wielu zdjęć, który nazywa się ICE – Image Composite Editor. Microsoft właśnie wydał duże uaktualnienie do wersji 2.0, które całkowicie zmieniło wygląd aplikacji i dodało wiele ciekawych funkcji.

Czytaj dalej…

Czekam, aż Microsoft zrobi ekosystem na który zasługują użytkownicy

Używałem wielu smartfonów, które mnie satysfakcjonowały. Z racji moich preferencji były to przede wszystkim urządzenia z Androidem, ale jeżeli chodzi o sam telefon tylko i wyłącznie, to iPhone jak i do pewnego stopnia nawet Windows Phone też są dla mnie w porządku. Wszystko OK, gdy mówimy o urządzeniu jako o osobnym, niezależnym bycie. Problemy zaczynają się gdy przychodzi do całego ekosystemu. Wtedy mam do czynienia z sytuacją za krótkiej kołdry – jak gdzieś naciągnę, to w innym miejscu zaczyna brakować.

Czytaj dalej…