Zenfone 2 – nowe smartfony od Asusa mogą być prawdziwym hitem

Niedawno pisałem recenzję Znofne 6 dla GSM Online i byłem zaskoczony jak dobry to smartfon za jak nieduże pieniądze. Szczególnie zaskakiwała bardzo dopracowaną nakładka na system Android z całą gamą przydatnych dodatków. Tym czasem na targach CES Asus zaprezentował właśnie następcę w postaci dwóch modeli Zenfone 2 i Zenfone Zoom. Pierwszy model ma aż 4 GB RAM, drugi ma trzykrotny zoom optyczny!

ASUS ZenFone 2

Nowy, flagowy model Asusa będzie posiadał 5,5 calowy ekran IPS o rozdzielczości full HD, 64-bitowy procesor Intel Atom Z3580, 4 GB RAM oraz 13-megapikselowy aparat z obiektywem o jasności F/2.0. Całość uzupełnia LTE oraz bateria o pojemności 3000 mAh. Producent wspomina też o szybkim ładowaniu.

Biorąc pod uwagę, że w przypadku poprzedniego Zenfone 6 miałem zastrzeżenia głównie do nagrywania filmów i tylnej klapki, która była gładka i miała plastikowy wygląd, to Zenfone 2 zapowiada się wystrzałowo. Telefon teraz przypomina trochę LG G3, co jest zdecydowanie komplementem, bo to moim zdaniem najładniejszy telefon nie posiadający metalowej bądź szklanej obudowy. Tak więc jeden z problemów już został rozwiązany. Jeśli cena będzie równie atrakcyjna, to zapowiada sie na jeden z najciekawszych modeli telefonów w okolicy tysiąca złotych.
ASUS ZenFone 2

ASUS ZenFone Zoom

Zupełnie nową propozycją jest ZenFone Zoom, który z kolei sowim wyglądem przypomina trochę Nokię Lumie 1020. Podobnie jak Lumia, jest to telefon kładący nacisk na fotografię. Co ciekawe oferuje trzykrotny zoom optyczny, a więc trzykrotne powiększenie obrazu nie będzie wiązało się z pogorszeniem jakości zdjęcia. Dodatkowo posiada stabilizacje optyczną. Jest też laserowy autofocus i pełna manualna kontrola ekspozycji. Jeśli matryca aparatu została udoskonalona względem Zenfone 6, to może być najciekawszy fotograficzny smartfon ze średniej półki cenowej i pierwszy posiadający optyczny zoom i jednocześnie dający się bez dyskomfortu nosić w kieszeni.

ASUS ZenFone Zoom_front and back