• Processed with VSCOcam with x2 preset
  • Processed with VSCOcam with 3 preset
  • Processed with VSCOcam with p1 preset

Dla miłośników analogowych zdjęć – założyłem profil VSCO

Programów potrafiących dodawać filtry do zdjęć jest na pęczki. Zwykle jest to połączenie filtrów HDR i innych podwyższających kontrast, z rozmaitymi filtrami „hipsterskimi”, nadającym zdjęciom wygląd starych odbitek, często dodające rysy czy ramki. Jeśli komuś zależy tylko na części analogowej, niekoniecznie na sztucznym postarzaniu, lecz po prostu na naśladowaniu analogowego look and feel, to powinien przyjrzeć się temu co ma VSCO do zaoferowania, zarówno pod względem aplikacji mobilnych, jak i filtrów dla Lightrooma i Photoshopa.

Dopiero zaczynam eksperymentować z VSCO, ale część efektów zapowiada się obiecująco. Wrzucam tutaj trzy przykłady oraz link do swojego profilu, gdzie można zobaczyć wszystkie moje zdjęcia edytowane w VSCO. Moją siatkę zdjęć znajdziecie pod adresem: rybczynski24.vsco.co. Część zdjęć juz publikowałem w formie prosto z aparatu. Teraz dodatkowo zostały poddane działaniom filtrów naśladujących analog.

Największym dla mnie odkryciem są zdjęcia czarno-białe, ale nie o podbitym kontraście, jakie znałem i lubiłem do tej pory, ale często o obniżonym kontraście, gdzie część szczegółów gubi się w cieniach. Są mimo wszystko takie miłe dla oka, mimo, że część szczegółów przepadła. Zanim poznam wszystkie filtry mini jeszcze trochę czasu, dlatego to co widać to dopiero rozgrzewka i pierwsze podejście.

Wszystkie zdjęcia znajdują się w nagłówku, można je przełączać strzałkami. W ten sposób mają większy rozmiar. Jak Wam się podoba taka prezentacja fotografii? Lepsza niż wrzucanie zdjęć do treści wpisu?