Hiszpania przez pryzmat Barcelony – zdjęcia

Przy okazji Mobile World Congress miałem okazję pierwszy raz odwiedzić Hiszpanię. Jak to zwykle w tego rodzaju przypadkach bywa, nie miałem wiele czasu na zwiedzanie. Część uczestników wyjazdu w ogóle się na to nie zdecydowała. Wymagało to trochę samozaparcia, np. wstania o 7 po tym, jak poszło się spać o 3 nad ranem… trzeci raz z rzędu. Co nie zmienia faktu, że było warto.

Hiszpania, przynajmniej z perspektywy Barcelony, najbardziej przypomina mi Włochy. Podobny klimat, podobna roślinność, miejscami podobne budownictwo, chociaż w Barcelonie jest zdecydowanie więcej pałaców i pałacopodobnych konstrukcji oraz miejscami pstrokato ozdobionych domów. Hiszpanie też mają siestę i nigdy się nie spieszą. Nigdy nie wiedziałem aby ktoś biegł, bo nadjeżdża metro – przecież przyjedzie następne. Nawet jak nie przyjedzie, bo właśnie minęła północ, to cóż z tego?

Wszędzie jest pełno sklepów z pamiątkami nawiązującymi do piłki nożnej i FC Barcelony. Mam na myśli dosłownie wszędzie. Nawet na małej uliczce, z dala od centrum i szlaków turystycznych można spotkać taki sklep. Albo trzy. Na ulicy o długości kilkuset metrów. Jest tego więcej niż u nas kiosków ruchu. Ponieważ nie interesuje się piłką nożną, nie odwiedzałem tych miejsc, ani nie obserwowałem ich szczególnie uważnie. Nie ma jednak wątpienia, że piłka to ich sport narodowy. Nasz w sumie też…

Nie mając mapy, ani połączenia z siecią komórkową, nie miałem szans przejść wszystkimi sztampowymi szklakami. Trafiłem tylko do dwóch miejsc uznawanych za turystyczne obiekty, trzeci widziałem z okna hotelowego. Za to poszedłem wieczorem zgubić się na mieście – tak najbardziej lubię poznawać nowe miejsca. Myślę, że najlepszym podsumowaniem turystycznego aspektu wyjazdu będą poniższe zdjęcia.

Barcelona to bardzo gościnne miejsce. Myślę, że kiedyś tam wrócę, nie koniecznie przy okazji kolejnej edycji MWC, chociaż pewnie i to nastąpi.

New-Image5

New-Image4

New-Image3

New-Image2

New-Image

IMG_5900

IMG_5869

IMG_5854

IMG_5821

IMG_5806

IMG_5800

IMG_5799

IMG_5798

IMG_5794

IMG_5436

IMG_5432

IMG_5376