Drewniane klocki w nowej odsłonie – Maple Blocks robicie to dobrze… no prawie

Drewniane klocki mimo, że nie łączą się ze sobą tak jak Lego, to jedna z zabaw, którą miło wspominam. Nie bez powodu syn dostał całe wiadro drewnianych klocków w rożnych kolorach. Czasami buduje z nich naprawdę ciekawe rzeczy. Kiedy już wydawało mi się, że z drewnianymi klockami nie da się wymyślić nic nowego, ponad to co widać w sklepach z zabawkami dla dzieci, wówczas natrafiłem na coś, co spowodowało, ze chciałem kupić jeszcze jeden zestaw klocków drewnianych dla syna i… dla siebie samego. Wszystko dlatego, że znalazłem przypadkiem w kawiarni niedaleko domu pudełko Maple Blocks.

Maple Blocks to pozornie zwykłe drewniane klocki. Wszystkie elementy wyglądają identycznie, nie są zróżnicowane ze względu na kształt. To co je odróżnia od innych produktów to przede wszystkim jakość wykonania. Zrobione z drewna klonowego, pozbawione niemal wszelkich niedoskonałości, wszystkie klocki mają bardzo precyzyjnie ten sam wymiar. Poukładane obok siebie tworzą jednolitą powierzchnię pozbawioną szpar, zupełnie gładką. Ten drobiazg jest kluczowy do układania dużych i skomplikowanych konstrukcji. Nawet niewielkie odchylenie pomnożone przez setki klocków, poukładanych jeden nad drugim spowodowałoby, że wieża byłaby niestabilna, tymczasem przeszło metrowa budowla postawiona na chybotliwym stole, złożona z klocków Maple Blocks nie wykazuje nawet cienia niestabilności. Budowanie z takich klocków to przyjemność i zupełnie inne doświadczenie, niż przy wykorzystaniu klocków, które można znaleźć w sklepie z zabawkami.

DSC00523

Dodatkowo klocki zapakowane są w bardzo estetyczne w drewniane pudełko wraz z pięknie wydrukowanym katalogiem. Pudełko samo w sobie cieszy oko i pozwala łatwo przechowywać i przenosić klocki. Katalog odgrywa nie mniejszą rolę. Posiada pięknie wydrukowane zdjęcia konstrukcji, które powstały z Maple Blocks. Te zdjęcia rozbudzają wyobraźnię, nie sądziłem, że z drewnianych klocków o identycznym kształcie da się zbudować takie rzeczy. Od razu nabrałem ochotę, żeby spróbować je zbudować samodzielnie.

DSC00521

Maple Blocks robi to dobrze

Po kilkunastu minutach zabawy z klockami zacząłem szukać informacji w telefonie, gdzie mógłbym je zamówić i ile kosztują. To zasługa wysokiej jakości produktu jak i dołączonego katalogu. To również zasługa tego, że natrafiłem na klocki akurat w kawiarni, w której byłem z synem, co było impulsem abym po nie sięgnął, jednocześnie miałem trochę wolnego czasu. Jeśli Maple Blocks dostarcza te klocki do kawiarni samodzielnie, to jest to bardzo dobre posunięcie marketingowe. Gdybym nie miał szans wziąć tych klocków do ręki, pewnie w ogóle bym się nimi nie zainteresował – w końcu klocki jak klocki. Jeśli restauracja sama zakupiła te klocki na swoje potrzeby, to Maple Blocks powinien mocno rozważyć współprace z takimi kawiarniami, bo chociaż grupa odbiorców takiej „reklamy” jest ograniczona, to jej skuteczność jest bezkonkurencyjna.

DSC00515

Chociaż mogłoby być jeszcze trochę lepiej

Tym bardziej szkoda, że strona producenta nie jest tak dopracowana jak mogłaby być. Pomijam fakt, ze wygląda dość standardowo i trochę przestarzale. To się da przeżyć, najbardziej szkoda, że nie ma pełnoekranowej galerii budowli wykonanych z klocków. Grafiki, nawet po powiększeniu, zajmują małą część ekranu i zupełnie nie robią takiego wrażenia jak w drukowanym katalogu dołączanym do pudełka z klockami.

Drugi problem jest taki, że napisałem z prośbą o podesłanie większych grafik do tego właśnie artykułu, niestety od 4 dni nikt mi nie odpowiedział. Nie obrażam się oczywiście, nawet zrozumiałbym gdyby się nie zgodzili, natomiast brak jakiejkolwiek reakcji wypada tak sobie, bo zaczynam się zastanawiać, czy w firmie pracują prawdziwi ludzie.

pudelka

Polecam Maple Blocks

Tak czy inaczej klocki prezentują się super, nadają się do zabawy z dzieckiem, zbudowaniem dużej konstrukcji w roli ozdoby mieszkania, pod warunkiem, że będzie wyglądała równie dobrze jak na zdjęciach z katalogu, a także to świetny pomysł na niestandardowy prezent. Coś w tym jest, że przedmioty starannie wykonane z naturalnego drewna cieszą oko i aż przyjemnie wziąć je do reki. Maple Blocks to po prostu inna liga, niż zwykłe, drewniane klocki dla dziecka, w pierwszym lepszym sklepie.