maj 2015

Kompresja zdjęć w nowej odsłonie Zdjęcia Google – porównanie

Wczoraj, czyli 28 maja 2015, odbyła się coroczna konferencja Google I/O, na której to prezentowane są nowe usługi firmy z Mountain View. Jedną z ciekawszych rzeczy, która została udostępniona wszystkim już wczoraj, jest nowa wersja usługi Zdjęcia Google (Google Photos). Oddzielona od Google+, posiadająca nową aplikację mobilną na Androida i iOS, nową wersję serwisu internetowego i zestaw nowych funkcji. Najciekawszą z nich jest nielimitowane miejsce na backup zdjęć i filmów, o ile zdjęcia mają nie więcej niż 16 megapikseli, a filmy nie więcej niż 1080p (jeśli mają, zostaną automatycznie zmniejszone). Jest jednak jeden mały haczyk.

Czytaj dalej…

Philips Screeneo 1590 – wyjątkowo wszechstronny i wygodny projektor LED

Projektor daje najbardziej zbliżone do kina wrażenie podczas oglądania filmu, czego nie da nawet ogromny telewizor, w cenie dobrego samochodu. Dodatkowo projektory pozwalają osiągnąć rozmiary obrazu niedostępne dla nawet największych i najdroższych telewizorów. Moim zdaniem jednym z najbardziej wyróżniających się projektorów na rynku jest Philips Screeneo 1590, który posiada szereg unikalnych cech, takich jak możliwość rzucania obrazu z bardzo niewielkiej odległości, bogate wyposażenie obejmujące komunikację bezprzewodową, system Android, czy rewelacyjne głośniki. Zapraszam do krótkiej recenzji.

Czytaj dalej…

Dlaczego kupiłem rasowego psa i innym również polecam taką opcję

Jako dziecko miałem jamnika. Siłą rzeczy darzę dużą sympatią tę właśnie rasę. Trochę ponad rok temu, gdy zaczynałem szukać pasa dla siebie, żony i swojego syna moim pierwszym odruchem było sprawienie sobie jamnika, czarnego, krótkowłosego. Przypomniałem sobie jednak, że jamniki tak sobie lubią dzieci, raczej je tolerują, niż lubią. Postanowiłem więc podejść do sprawy zupełnie inaczej. Najpierw zastanowiłem się jaki pies byłby dla mnie najodpowiedniejszy, a potem zacząłem szukać takiej rasy, która sporta tym oczekiwaniom.

Czytaj dalej…